פתיחה / הקמה / רישום חברה בארה"ב - LLC, INC
פתיחת חשבון בנק עסקי בארה"
ב

סליקת כרטיסי אשראי בינלאומי  -  Merchant Account

TAX USA INC מלווה חברות ויזמים ישראלים בפעילותם העסקית בארה"ב.  החברה מספקת שרותי חשבות וניהול כספים לחברות בבעלות ישראלית הפועלות בארה"ב, ניהול שכר עובדים - Payroll,  תכנון ויעוץ מס לתאגידים וסיוע והכנת החברה לגיוס הון. החברה מתמחה בהקמה ופתיחת חברות בכל  50 המדינות בארה"ב.

>>
הקמה / פתיחה / רישום  חברה בארה"ב
כולל יעוץ בתכנון מס, סוג החברה ומדינת ההתאגדות

>> עמידה בדרישות רשויות המס האמריקאיות
כולל הגשת דוחות מס שנתיים (TAX RETURN) ,דוחות לרשם החברות (Franchise Tax Return)

>> פתיחת חשבון בנק בארה"ב
חשבון בנק עסקי כולל Online Banking ניהול מלא של חשבון הבנק מישראל

>> סליקת כרטיסי אשראי ללקוחות (מרצ'נט)
תוכל לאפשר ללקוחותיך לשלם באמצעות כרטיסי אשראי און ליין בכל סוגי המטבעות הנסחרים כיום.

>> ליווי החברה: הנה"ח, דוחות כספיים, משכורות, דוחות מס, ניהול כספים, עבודה מול לקוחות וספקים, ביטוחים ובנקים בארה"ב.

 

לקבלת פרטים ותאום פגישת הכרות - הקש כאן

 

אתר החברה: www.Tax-usa.net   
קהילת העסקים לישראלים בארה"ב:
www.TaxUSAOnline.com

 הקמת חברה בארצות הברית ופתיחת חשבון בנק
הצטרף גם אתה להצלחה של לקוחות TAX USA
 
 

 

 
 
בחר בפתרון הכולל של TAX USA.
אנו מתמחים בליווי
חברות היי-טק וביו-טק ישראליות בכל רחבי ארה"ב באמצעות רו"ח / מנהלי כספים וחשבים דוברי עברית ובסטנדרטים אמריקאיים.
 
Email: Info@Tax-USA.net | Israel 09-9716018 | USA 1-888-875-2668
 
 
 
 

ספריית מאמרים:

 

עסקים, מיסוי חברות בארה"ב סוגי התאגדות:
 

האם חברת LLC  בארצות הברית במדינת דלוור, הינה חברת אוף-שור?
הקמת חברה אמריקאית במדינת דלאוור עשויה להקנות יתרונות מיסוי במידה ובעלי החברה מסוג LLC הינם תושבים זרים, דהיינו אינם תושבי ארצות הברית (Non US Resident). לאור זאת ניתן לראות את היקף ההשקעות של זרים בחברות שהוקמו בדלוור.
 

כיצד להצליח בהשקעת נדל"ן בארצות הברית באמצעות הקמת חברה מסוג Series LLC 
ישראלים רבים מאתרים השקעות נדל"ן בארצות הברית. במסגרת תהליך ההשקעה, ישנה חשיבות רבה לצורה בה יאגד המשקיע את השקעות הנדל"ן השונות, הן לצורך הגנה משפטית והן לצורך תכנון מס אופטימלי והקטנת חבות המס למינימום האפשרי על פי חוק.

המדריך השלם להקמה וניהול עסק בארצות הברית   כל השאלות וכל התשובות  מסמך חובה ליזם הישראלי
חברת  TAX USA צברה נסיון רב בליווי יזמים וחברות ישראליות בפעילותן בארה"ב. לאור נסיון זה פיתחה החברה את "המדריך ליזם הישראלי בארצות הברית". להלן ריכוז של שאלות ותשובות נפוצות אשר הועלו ע"י יזמים ומנהלים בקשר לפיתוח פעילות עסקית בארה"ב.

הקמת חברה בדלוור ארצות הברית
המאמר מפרט את הנושאים העיקריים הקשורים להקמה, פתיחה, רישום חברה בדלאוור ארה"ב וכן ניהול החברה באופן שוטף כולל עמידה בדרישות החוק של רשויות המס, רשם החברות ורשויות נוספות.

יזם ישראלי -Yes We Can   -  איך לעשות עסקים ולהצליח בארצות הברית
ארצות הברית נחשבה מאז ומעולם למדינת האפשרויות הבלתי מוגבלות. "החלום האמריקאי" שבה את ליבם של יזמים מכל רחבי העולם. לכולם היה וישנו חלום דומה, לכבוש את המדינה שכלכלתה מובילה את העולם כולו.

הקמת חברה או עסק בארה"ב:
המאמר עוסק בנושאים הרלוונטיים לפתיחת עסק או חברה בארה"ב תוך שימת דגש על היחודיות של יזם ישראלי או חברה ישראלית המקימים חברה או עסק בארה"ב.

מיסוי חברות בארה"ב:  סוגי התאגדות והשלכות מס
מערכת המיסוי הינה מרכיב חשוב בכל הקשור לניהול עסקים בארה"ב. הן תאגידים והן יחידים מושפעים באופן ישיר מחוקי מס ברמה הפדראלית וברמת המדינה. הכרת מערכת המיסוי, חובת הדיווח ונושאים מרכזיים במיסוי תאגידים ויחידים יסייעו רבות בתכנון מס, חסכון במס, דוחות מס ועמידה בדרישות החוק בכל הקשור לדיווחים ותשלומים.

תפקידו של מנהל הכספים (במיקור חוץ) בחברה ישראלית הפועלת בארה"ב
חברות וארגונים רבים משדרגים את מערך ניהול הכספים שלהם לניהול כספים במיקור חוץ. המעבר נובע מרצון לחסוך בעלויות, ליעל את המערכת ולשפר את איכות ניהול הכספים. במאמר זה נסקור את תפקידו של מנהל הכספים במיקור חוץ בחברות ישראליות הפועלות בארה"ב.


כיצד נדע מתי הסתיים המיתון ואיך ננצל זאת להזדמנות עסקית
המשק האמריקאי הוא זה שהחל את כדור השלג המתגלגל בפראות לכלכלות העולם כולו. מה שהחל כמשבר משכנתאות ה- "Sub-Prime" ביולי 2007, התרחב במהרה למשבר האשראי "Credit Crunch" בדצמבר 2007 והוכרז כמיתון רשמי בינואר 2008. בסדרת כתבות זו ננסה להבין מתי יסתיים המשבר, כיצד נדע זאת ואילו הזדמנויות עסקיות חובק המשבר הנוכחי ליזמים ערניים. זכרו, כל משבר מסתיים, הכלכלה פועלת במחזוריות!

 

חשבון בנק

המדריך לפתיחת חשבון בנק בחו"ל ארצות הברית
על מנת לפתוח חשבון בנק עסקי (Corporate bank account) בארצות הברית, עליך להתאגד , תחילה. דהיינו עליך להקים חברה או לפתוח חברה אמריקאית. התאגדות כחברה תאפשר  פנייה לבנקים לבקשת פתיחת חשבון עסקי כאשר הבעלים אינו תושב ארה"ב (Non US Resident).

פתיחת חשבון בנק בארצות הברית (חשבון דולרים)
חלק מתהליך הקמת חברה בארצות הברית והפעלת עסק אמריקאי, מעונין היזם לפתוח חשבון בנק בדולרים, חשבון אמריקאי בארה"ב איתו ניתן לנהל פעילות בנקאית מלאה בארצות הברית. במאמר זה נסקור את היתרונות בפתיחת חשבון אמריקאי, הקשיים העומדים בפני יזמים בפתיחת חשבון ונציג את הפתרון אותו מציעה חברת TAX USA, INC ליזמים הישראלים.

 

גיוס הון, משקיעים, קרנות הון סיכון:
 

Bootstrapping איך להקים ולנהל עסק בהצלחה ללא גיוס הון
בוטסראפינג הוא מושג בשפת ה- "סטארט-אפ" ומשמעותו להקים ולנהל חברת סטארט-אפ חדשה תוך שימוש בתקציב נמוך, בהתאם למקורות היזם. שיטת הבוסטראפינג נועדה לסייע ליזמים לעבור תקופות קשות בחיי החברה החדשה תוך שימוש במקורות העומדים לרשותם ללא ויתור על הון ושליטה בשלבים הראשונים.

מה מחפשים משקיעים בחברת סטארט-אפ?
גיוס הון הינו סם החיים של כל סטראט-אפ מצליח. משלבי הגיוס הראשונים (Seed) דרך השקעת Angels ועד גיוס הון באמצעות קרנות הון סיכון (Venture Capital) מחפשים המשקיעים מספר מרכיבים בטרם ישקיעו את כספם ומרצם ב"דבר הגדול הבא".

Angles - משקיעים בשלב ה- Seed
Angels הינם משקיעים פרטיים, במרבית המקרים משקיעים מהונם העצמי בניגוד לקרנות הון סיכון המנהלות השקעות מכספי משקיעים בקרן. Angles משקיעים בסטארט-אפ בדר"כ לאחר השקעת ה- Pre Seed (הנעשית ע"י היזם, משפחה או חברים) ולפני כניסת קרנות הון סיכון. ממוצע ההשקעה של Angel בחברת סטראט-אפ הינה חמש מאות אלף דולר.  בשנת 2006 השקיעו משקיעי Angles אמריקאים בכ- 51,000 חברות. 21% מהחברות היו בתחום ה- Health Care, 18% בתחום ה- Software, 18% בתחום ה- Biotech והשאר בכל תחומי ההייטק השונים.

שלבים בגיוס הון וסוגי משקיעים בארה"ב
בפני יזמי סטארט-אפ קיימות מספר אפשרויות מימון או גיוס הון. חברת סטארט-אפ עוברת במהלך חייה מספר שלבים של גיוס הון ומקורות מימון החל מ- Pre Seed Money בשלב הראשוני של הרעיון דרך סבבי גיוס מקרנות הון סיכון ועד הנפקת מניות לציבור (IPO) או מכירת השליטה לחברה אחרת

Due diligence - ביצוע בדיקת נאותות עסקית ופיננסית
Due diligence הינו תהליך של בדיקה ומחקר המתבצע ע"י משקיע לצורך הערכת שווי העסק או הנכס המועמד לרכישה וביצוע בדיקת נאותות עסקית ופיננסית.

 

המערכת הבנקאית והחוץ בנקאית בארה"ב:


בנקים ומוסדות פיננסיים
מנהל כספים או חשב, יזם או מנהל בחברה ישראלית המנהלת פעילות עסקית בארצות הברית נדרש לפעילות מול המערכת הבנקאית והחוץ בנקאית. במאמר זה נסקור את המערכת הבנקאית עבור חברה ישראלית בארה"ב.

 

מעסיקים, עובדים וכל מה שביניהם:


ניהול שכר עובדים Payroll Management
ניהול שכר עובדים הינה משימה מורכבת ורגישה בכל ארגון. בארה"ב מקובל להשתמש בחברה חיצונית לניהול שכר העובדים לעומת האפשרות של ניהול השכר בתוך החברה ע"י מחלקת שכר.

אחריות מעסיקים (עובדים וקבלני משנה)
חברה המעסיקה עובדים בארה"ב נדרשת לפעול במסגרת חוקי השכר והמיסוי האמריקאיים ולדווח באופן שוטף לרשויות שונות. החברה יכולה לבחור להתקשר עם קבלני משנה (1099 Contractors) במקום או בנוסף להעסקת עובדים. גם במקרה זה לחברה ישנה אחריות ביטוחית והיא נדרשת בדיווח לרשויות המס.

מיסים פדראלים והטבות סוציאליות:
במסגרת העסקת עובדים חלה על המעסיק החובה לנכות מיסים משכר העובד, ניכויי חובה ורשות ולהעביר אותם לרשויות המס השונות. בנוסף, חלה עליו עלות מעסיק המחושבת על בסיס שכר העובד.

כיצד לגייס את טובי העובדים בארצות הברית
חברה המעונינת לגייס את טובי העובדים בענף חייבת להציע חבילת הטבות אטרקטיבית.
במאמר זה נסקור את האפשרויות הקיימות בפני החברה בכל הקשור לתוכניות פנסיוניות, תוכניות חלוקת רווחים ועוד.

ביטוח בריאות (Health Insurance)
מערכת הבריאות האמריקאית איננה מושתתת על עקרונות המשק הסוציאליסטי. ארה"ב אינה מספקת לתושביה טיפול רפואי מטעם המדינה ואינה מסבסדת שרותים רפואיים. כתוצאה, תושבי ארה"ב נדרשים לממן בעצמם הוצאות בגין טיפולים רפואיים, בדיקות, תרופות ואישפוזים.

ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח חיים בארה"ב
ביטוח אובדן כושר עבודה זמני מגן על העובד בפני אובדן הכנסה במקרה של פציעה, מחלה, הריון או הפרעה נפשית המונעים ממנו לבצע את עבודתו ולהשתכר. ביטוח זה אינו מחליף את ביטוח העובדים בגין פציעה / מחלה שנגרמו בסגרת העבודה (Worker's Compensation).

ימי העדרות (חופשה ומחלה) בתשלום - PTO Paid Time Off Policy
ימי חופשה ומחלה מוגדרים בארה"ב על ידי המונח PTO (Paid Time Off). החוק בארה"ב אינו מחייב מעסיקים לזכות את העובד בימי חופשה ומחלה ולכאורה ימי PTO ינוכו משכר העובד במידה ולמעסיק אין מדיניות של paid-time-off.

מדריך נהלים ומדיניות המעסיק Employee Handbook
Employee Handbook הינו כלי מרכזי בתקשורת בין המעסיק לעובד. המדריך מאגד בתוכו הסברים מפורטים לגבי מדיניות המעסיק בתחומים שונים, חובות וזכויות העובד והמעסיק, קודי התנהגות המצופים מהעובד ותחומים משפטיים רלוונטים. 

קבלן עצמאי Independent Contractor
קבלן עצמאי (Independent Contractor) הינו יחיד המספק שרותים לחברה וההתיחסות אליו איננה כעובד אלא כעסק עצמאי. כתוצאה מכך, קבלן עצמאי אינו מקבל שכר עבודה אלא תשלום עבור שרותים ועל כן תשלומים אלו אינם חייבים בניכוי מס עובדים או בעלות מס מעסיקים.

 


המדריך השלם להקמה וניהול עסק בארצות הברית   כל השאלות וכל התשובות  מסמך חובה ליזם הישראלי

יזמים וחברות ישראליות רבות פונות לפיתוח עסקיהם בארצות הברית. גודל השוק, הפתיחות האמריקאית ליוזמות חדשות וסביבה עסקית תומכת מסיעים רבות להצלחה של עסקים חדשים.

חברת  TAX USA צברה נסיון רב בליווי יזמים וחברות ישראליות בפעילותן בארה"ב. לאור נסיון זה פיתחה החברה את "המדריך ליזם הישראלי בארצות הברית". להלן ריכוז של שאלות ותשובות נפוצות אשר הועלו ע"י יזמים ומנהלים בקשר לפיתוח פעילות עסקית בארה"ב.

הנושאים הנסקרים במאמר זה
פתיחת / רישום / הקמת חברה בארה"ב
חשבון בנק לחברה ישראלית בארה"ב
שרותי משרד, טלפונים ודואר בארה"ב
מיסוי ודוחות שנתיים לחברה אמריקאית
הנהלת חשבונות ודוחות כספיים לחברה אמריקאית בבעלות ישראלית
העסקת עובדים וקבלני משנה בארה"ב

 

הערה: תוכן המאמר אינו מהווה יעוץ כלשהוא ואינו תחליף לייעוץ מיקצועי. 
לפניות בקשר לייעוץ, שאלות או התקשרות:
הקש כאן

TAX USA INC מלווה חברות ויזמים ישראלים בפעילותם העסקית בארה"ב. החברה מספקת שרותי חשבות וניהול כספים לחברות בבעלות ישראלית הפועלות בארה"ב, ניהול שכר עובדים - Payroll, תכנון ויעוץ מס לתאגידים וסיוע והכנת החברה לגיוס הון. החברה מתמחה בהכנת דוחות מס אישיים לישראלים בארה"ב.

 

 

הקמה / פתיחה / רישום חברה בארה"ב:
חברה בדלאוור,
LLC, INC, חברה ישראלית בארצות הברית

 

שאלה:
האם יזם ישראלי שאינו אזרח או תושב ארה"ב יכול להיות בעלים של חברה אמריקאית?

תשובה:
כן. אזרח ישראלי המעונין לפתוח חברה אמריקאית ולהיות בעל מניות יחיד בחברה בהחלט יוכל לעשות זאת. אין כל מניעה חוקית מאזרח ישראלי להיות הבעלים של חברה אמריקאית.

 

שאלה:
האם חברה ישראלית יכולה להיות הבעלים של חברה אמריקאית?

תשובה:
כן. חברה ישראלית יכולה להיות בעלים יחיד של חברה אמריקאית (החברה האמריקאית תהיה חברה בת). חברה ישראלית יכולה להיות בעלים של כל או חלק מהמניות של חברה אמריקאית. במקרים מסוימים ניתן ליצור מצב שהחברה האמריקאית היא החברה האם ואילו החברה הישראלית היא חברת הבת (בעקבות היבטי מיסוי ובעלות על נכסי הקבוצה).

 

שאלה:
האם אני כבעלים של החברה אוכל לעבור לעבוד בארצות הברית?

תשובה:
בעלות של חברה אמריקאית איננה אישור עבודה בארצות הברית. במידה והינך מעונין לעבוד בארה"ב, עליך לקבל ויזת עבודה משלטונות ההגירה האמריקאיים. אנו ממליצים בחום להתייעץ עם עורך דין המתמחה בנושאי הגירה בארצות הברית על מנת לקבל פרטים נוספים.

 

שאלה:
כיצד ניתן לקבוע איזה סוג של חברה אמריקאית  מתאים לי?

תשובה:
החוק האמריקאי מציע מספר סוגים של התאגדויות אשר לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. הנושאים העיקריים בהם יש להתחשב בקביעת סוג החברה הם: 1) מבנה הבעלות (אנשים פרטיים או חברה, תושבי ארה"ב או לא ועוד). 2) שיקולי מיסוי (איזה סוג התאגדות יקנה את מקסימום הטבות המס בהתאם לאופי הפעילות ומבנה הבעלות). 3) אופי הפעילות (מהי הפעילות העסקית של החברה). 4) תוכניות עתידיות לגיוס הון והוספת שותפים עתידיים.

 

שאלה:
מהן האפשרויות העומדות בפני יזם ישראלי מבחינת סוג החברה?

תשובה:
יזם ישראלי יוכל להיות בעלים של חברה בע"מ אמריקאית מסוג:
1.
Corporation (תאגיד), המוכר בסיומת Company Name, INC
2. Limited Liability Company (חברה בע"מ), המוכרת בסיומת
Company Name, LLC.

על מנת לעמוד על ההבדלים, היתרונות והחסרונות של INC ו- LLC נשמח להפנות את הקוראים למאמרים מפורטים בנושא:
http://www.tax-usa.net/Articles/Corporation.htm

http://www.tax-usa.net/Articles/Corporate_Tax.htm

 

שאלה:
האם יש חשיבות למדינה (State) בה מקימים את החברה?

תשובה:
ארצות הברית הינה פדראציה (ממשל פדראלי) המורכבת מ-50 מדינות. כאשר מקימים (פותחים) חברה בארצות הברית, החברה נרשמת במדינה ספיציפית ולא ברמה הפדראלית. לפיכך, ישנה חשיבות רבה לבחירת המדינה בה מוקמת החברה היות וחוקי המדינה יחולו עליה (בנוסף לכל החוקים הפדראליים).

 

שאלה:
כיצד להחליט באיזו מדינה עלי לפתוח את החברה?

תשובה:
הכלל הבסיסי הוא כלל "הנוכחות הפיזית". במידה ולחברה תהיה נוכחות פיזית במדינה מסוימת עליה להרשם במדינה הזו. "נוכחות פיזית" הינה נוכחות עיסקית בצורה של משרד, מתקן ייצור, אולם מכירות, נכסי נדל"ן ו/או העסקת עובדים במדינה.

 

שאלה:
החברה פועלת באמצעות אתר אינטרנט. אין צורך במשרדים או בהעסקת עובדים. היכן צריך להקים את החברה במקרה זה?

תשובה:
במידה ולחברה אין נוכחות פיזית, ניתן להקים את החברה בכל אחת מהמדינות השונות. במקרים רבים ישנו יתרון מיסוי לחברה במדינת Delaware . רצוי להתיעץ עם רואה חשבון / יועץ מס בטרם ההחלטה על חברה כזו.

 

שאלה:
אין לי משרד או נציגות בארה"ב. אני מעונין להקים חברה אמריקאית. האם עלי להשכיר משרד?

תשובה:
לא. אינך נדרש לשכור משרדים בארה"ב. חברת  TAX USA, במסגרת תהליך הקמת החברה תספק לך כתובת משפטית (המחויבת על פי חוק) לצורך הקמת החברה (Registered Agent).

 

 

שאלה:
כמה זמן לוקח התהליך של פתיחת חברה?

תשובה:
משך התהליך משתנה ממדינה למדינה. כיום, בחלק גדול מהמדינות ניתנת האפשרות להקים את החברה בזמן קצר של 24 שעות (תמורת עלות נוספת). התהליך הרגיל לוקח בממוצע מספר ימים עד שבועיים ברוב המדינות.

 

שאלה:
מה כולל תהליך הקמת החברה?

תשובה:
התהליך כולל מספר שלבים המתבצעים בזה אחר זה:

בשלב הראשון נציג חברת
TAX USA
 יקבל את המידע הנדרש במסגרת יעוץ לגבי סוג החברה, המדינה בה תוקם החברה וסוג הבעלות. בעקבות ניתוח המידע תגובשנה המלצות אשר תועברנה לאישור הבעלים.

בשלב השני יש להכין את הניירת הנדרשת לצורך הקמת החברה הסכם בעלי מניות, הסכם התאגדות, החלטת מועצת מנהלים וכדומה. הדוקומנטציה תוכן ע"י נציג חברת  TAX USA ותועבר לאישור וחתימת הבעלים. עם החתימה תוגש הניירת לרשויות הרלוונטיות בארצות הברית.

בשלב השלישי תאושר החברה ע"י המדינה. מסמכי ההתאגדות הרשמיים באישור המדינה יועברו לנציג חברת  TAX USA.

בשלב הרביעי, נציג  TAX USA ירשום את החברה החדשה ברשות המס הפדראלית (IRS) והחברה תקבל מספר הנקרא TAX ID Number או המוכר גם כ- Employer Identification Number.

בשלב החמישי והאחרון יכין נציג  TAX USA את "ערכת ההתאגדות" של החברה הרשומה אשר כוללת את המסמכים הבאים:
Article of Incorporation או Article of Organization
Shareholders Agreement או Members Agreement
Certificate of Incorporation או Certificate of organization
תעודות מניה או אחוזי בעלות
אישור על רישום ב-
IRS ומספר EIN או TAX ID NUMBER
אישור על כתובת משפטית (
Resident Agent
)
סיוע בפתיחת חשבון בנק והכנת ניירת נדרשת לפתיחת החשבון

לאחר שלב זה, החברה יכולה להתחיל בפעילות עסקית בארה"ב.

 

 

חשבון בנק:


שאלה:
האם החברה תוכל לפתוח חשבון בנק אמריקאי?

תשובה:
כן. החברה תוכל לפתוח חשבון מסוג Checking Account (דומה לחשבון עו"ש) בבנקים אמריקאיים. על החברה לעמוד בדרישות הבנק במסגרת הבקשה לפתיחת חשבון (בעיקר מסמכי התאגדות החברה, מידע על בעלי המניות והסבר על אופי הפעילות העיסקית). במסגרת תהליך הקמת החברה, נציג  TAX USA יסייע לחברה בהכנת הבקשה לפתיחת חשבון בנק ובהכנת הניירת הנדרשת ע"י הבנק.

לסקירה נרחבת על המערכת הבנקאית והחוץ בנקאית בארה"ב, נשמח להפנות את הקוראים למאמר מפורט בנושא:
http://www.tax-usa.net/Articles/Banking_System.htm

 

 

שאלה:
האם אצטרך להיות נוכח בארה"ב על מנת לפתוח חשבון בנק עבור החברה?

תשובה:
נציג  TAX USA יסייע בידי היזמים והחברה לפתוח חשבון בנק ללא צורך בנוכחות פיזית בארה"ב. לחברת  TAX USA קשרי עבודה עם בנקים אמריקאיים המאפשרים פתיחת חשבון בנק ללא צורך בנוכחות פיזית בארה"ב.

 

שאלה:
כיצד אוכל לנהל את חשבון הבנק במקרה ואני נמצא בישראל?

תשובה:
הבנקים איתם אנו נמצאים בקשרי עבודה מאפשרים ניהול מלא של חשבון הבנק מישראל באמצעות הכלים הבאים: 1) גישה מלאה לחשבון און-ליין (Online Banking). 2) תשלומים לספקים באמצעות העברות בנקאיות (מקומי ובינלאומי) . 3) תשלום באמצעות משלוח ש'קים לספקים. 4) שימוש בכרטיס Debit Card (כרטיס חיוב).

 

שאלה:
האם החברה תוכל לקבל כרטיס אשראי?

תשובה:
במרבית המקרים, על מנת לקבל כרטיס אשראי, הבנק דורש נציג חברה בעל Social Security Number ודרוג אשראי מתאים (Credit Score). לסקירה נרחבת בנושא, אנא פנו למאמר הבא:
http://www.tax-usa.net/Articles/Banking_System.htmשאלה:
כיצד יכולה החברה לגבות כספים מלקוחותיה באמצעות חיוב כרטיס האשראי שלהם (קניות און-ליין)?

תשובה:
לצורך כך, על החברה לפתוח חשבון מיוחד הנקרא Merchant Account. זהו חשבון המאפשר לחברה לגבות כספים באמצעות חיוב כרטיסי אשראי של לקוחות. לסקירה נרחבת בנושא ניתן לפנות למאמר הבא: http://www.tax-usa.net/Articles/Banking_System.htm

לחברת  
TAX USA קשרי עבודה עם מספר חברות המספקות שרותי Merchant Account.
אנו נסייע ללקוחותינו בפתיחת חשבון כזה ונלווה אותם בתהליך הבקשה.

 

משרד מקומי, טלפונים ודואר

שאלה:
אנו מעונינים בשרותי משרד מקומי בארה"ב. כיצד ניתן לקבל את השרות בעלויות מינימליות?

תשובה:
TAX USA תסייע לחברות אותן היא מלווה בקבלת שרותי משרד מקומי בארה"ב בעלויות נמוכות. שרותי המשרד כוללים: כתובת עסקית, מענה טלפוני אנושי, העברת שיחות וקבלת הודעות, קבלת דואר והעברתו ליזמים ובמידת הצורך, משרד לקיום פגישות.

 

שאלה:
לצורך ניהול החברה אנו זקוקים לטלפון אמריקאי. כיצד ניתן לעשות זאת?

תשובה:
נציג TAX USA  יסייע בידיכם בקבלת טלפון אמריקאי בשיטת VOIP וכן טלפון לשרות לקוחות Toll Free Number (כגון: 1-800). תוכלו להתקין את הטלפון בישראל (במשרד או בבית) במידה ויש ברשותכם חיבור לאינטרנט מהיר.

 

שאלה:
החברה עתידה לקבל דואר עסקי באופן שוטף .  אנו, היזמים, נמצאים בארץ. כיצד נוכל לקבל את הדואר לישראל?

תשובה:
TAX USA מספקת שרותי משרד, קבלת דואר ומיעונו ליזמים בישראל. ניתן לקבל את דברי הדואר במיילים (קבצים סרוקים) או במשלוח דואר לישראל על בסיס שבועי.

 

 

מיסוי ודחות שנתיים

 

שאלה:
מהו מס ההכנסה החל על חברה אמריקאית?

תשובה:
מס ההכנסה בארצות הברית מכונה Income Tax. מס זה מחושב כאחוז מהרווח השנתי לצורכי מס. הרווח לצורכי מס הינו תוצאה של הכנסות החברה בניכוי הוצאות מוכרות לצורכי מס. אחוז מס ההכנסה עולה בהתאם למדרגות המס וככל שסכום הרווח השנתי גבוה יותר, כך אחוז המס גבוה יותר.

שיטת חישוב המס במקרה של חברה מסוג INC  שונה מזו של חברה מסוג LLC . לסקירה נרחבת בנושא מיסוי חברות ותאגידים בארה"ב תוכלו לעיין במאמר הבא:
http://www.tax-usa.net/Articles/Corporate_Tax.htm

 

 

שאלה:
מתי וכיצד יש להגיש דוחות מס לשלטונות מס ההכנסה האמריקאיים?

תשובה:
תאגיד מסוג  INC מחוייב בהגשת דוח מס שנתי  באמצעות דוח 1120 U.S. Corporation Income Tax Return.
תאגיד מסוג
LLC ידווח על רווחיו לשטונות המס באמצעות דוח 1065 ובנוסף, יש לדווח לכל שותף (Member) על חלקו ברווחים באמצעות דוח K1
.

יש לזכור כי החברה חייבת בדיווח ובתשלום מס בשתי רמות עיקריות: ברמה הפדראלית, לרשות מס ההכנסה הפדראלית IRS וברמת המדינה למחלקת המיסים של המדינה בה פועלת החברה (State Tax Authority).

TAX USA מספקת שרותי ראיית חשבון ויעוץ מס ללקוחותיה ובין השאר תכנון מס, הכנת דוחות מס וייצוג מול רשויות המס.

 

שאלה:
מהו Franchise Tax  ועל מי הוא חל?

תשובה:
מרבית המדינות גובות מס הדומה ל"אגרת רשם החברות" בישראל. מס זה נקרא
Franchise Tax והוא מחושב בשיטות שונות בהתאם למדינה בה רשומה החברה. החברה מחוייבת להגיש דוח שנתי ל"רשם החברות" של המדינה בצרוף חישוב המס המגיע.

 

שאלה:
מהו Sales Tax? על מי הוא חל? מתי וכיצד יש לדווח לשילטונות המס?

תשובה:
Sales Tax  הינו מס המחושב כאחוז מסוים ממכירות של מוצרים או שרותים אותן מספקת החברה. המס הינו ברמת המדינה. הכלל הבסיסי החל על חברה בקשר למס זה הינו כלל "הנוכחות הפיזית". דהיינו, מרבית המדינות, יחייבו את החברה ב- Sales Tax במידה ולחברה ישנה נוכחות פיזית באותה מדינה. עם זאת, ישנן מדינות המחייבות במס זה על בסיס מיקום אספקת המוצר או השרות גם אם אין לחברה נוכחות פיזית באותה מדינה. במידה והחברה מחוייבת ב- Sales Tax עליה לחייב את הלקוח באחוז המס שנקבע ע"י המדינה ולהעביר את סכומי המס שנגבו מהלקוחות לרשויות המס מדי חודש / רבעון / שנה בהתאם לחוקי המדינה. בהתאם לכך, יש להגיש לרשויות המס במדינה דוח הנקרא Sales Tax Return ובאמצעותו לדווח על היקף המכירות של החברה, מכירות חחיבות ומכירות פטורות ממס וכמובן את סכומי המס המתחייבים.

TAX USA מספקת שרותי ראיית חשבון ויעוץ מס ללקוחותיה ובין השאר תכנון וייעוץ מקיף בנושאי Sales Tax, ליווי שוטף כולל הכננת דוחות שוטפים וייצוג מול רשויות המס.

 

הנהלת חשבונות ודוחות כספיים

 

שאלה:
האם ישנו חוק ניהול ספרים בארצות הברית בדומה לישראל?

תשובה:
חוק המס האמריקאי אינו מחייב את החברה לנהל ספרי חשבונות או כמקובל בישראל "חשבונאות כפולה". עם זאת, במסגרת הגשת דוחות מס שנתיים חייבת החברה לספק הסברים, מסמכים והוכחות מתועדות במידה והדוח עולה לביקורת.

 

שאלה:
כחלק מניהול תקין של החברה אנו מעוינינים בהנהלת חשבונות שוטפת. כיצד ניתן לעשות זאת תוך שמירה על עלויות סבירות?

תשובה:
TAX USA מספקת שרותי הנהלת חשבונות במיקור חוץ ללקוחותיה. עלות השרות מותאמת להיקף הפעילות תוך שמירה על עלויות סבירות. מנהלי התיקים ב- TAX USA ישמשו כמנהלי החשבונות של החברה, יקבלו את החומר הרלוונטי (חשבוניות, תשלומים, שכר עובדים וכו') ויעדכנו את ספרי החשבונות של החברה תוך שימוש בתוכנות הנהלת חשבונות אמריקאיות. החברה תקבל דוחות שוטפים על בסיס חודשי.

 

שאלה:
קרן הון סיכון שהשקיעה בחברה דורשת מהחברה דוחות כספיים רבעוניים ושנתיים.  

תשובה:
מרבית החברות האמריקאיות בבעלות ישראלית נדרשות להציג דוחות כספיים רבעוניים ושנתיים. הדוחות האמריקאיים יוכנו על פי עקרונות
 GAAP 
 ובדר"כ יאוחדו עם דוחות החברה הישראלית. על בסיס הנהלת חשבונות שוטפת, יוכנו דוחות כספיים רבעוניים ושנתיים וישמשו בנוסף כבסיס להכנת דוחות המס.

 

העסקת עובדים וקבלני משנה

שאלה:
אנו מתכננים לגייס עובדים עבור החברה האמריקאית. אילו הכנות יש לעשות?

תשובה:
על מנת שהחברה תוכל להעסיק עובדים בשכר במדינה בה היא פועלת על החברה להרשם כמעסיק (employer) ברשות המיסים. החברה תקבל מספר Employer ID  מטעם המדינה שהוא מעין מספר "תיק ניכויים".

במידה והחברה מעוניינת לגייס עובדים במדינה בה היא איננה רשומה, עליה להרשם תחילה באותה מדינה, בדר"כ כ- Foreign Corporation העושה עסקים במדינה החדשה ולאחר מכן להרשם כמעסיק באותה מדינה.

 

שאלה:
מהם מרכיבי השכר בארה"ב. אלו ניכויים חייבים לנכות?

תשובה:
שכר הברוטו (Gross Wages) מורכב מרכיבי שכר מגוונים (בדומה לישראל). שכר שעה או שכר גלובלי, שעות נוספות, עמלות ובונוסים, ימי חופשה ועוד.
ניכווי חובה הם: מס הכנסה פדראלי ומס הכנסה ברמת המדינה, ביטוח לאומי ומדיקאר.

מאמר מקיף בנושא אחריות מעסיקים בארצות הברית:
http://www.tax-usa.net/Articles/Employment_1.htm

מאמר מקיף בנושא  ניהול שכר עובדים:
http://www.tax-usa.net/Articles/Payroll_Management.htm

מאמר מקיף בנושא  מיסים פדראלים והטבות סוציאליות בארה"ב:
http://www.tax-usa.net/Articles/Employment_2.htm

שאלה:
כל כמה זמן משלמים משכורות בארה"ב?

תשובה:
מקובל לשלם שכר כל שבועיים או לחילופין פעמיים בחודש. ישנם מעסיקים המשלמים משכורות כל שבוע וישנם המשלמים פעם בחודש. החוק אינו מחייב שיטה כזו או אחרת ויש להתאים את התקופה למקובל בענף ובמדינה בה מועסקים העובדים.

 

 

שאלה:
מי מנהל את שכר העובדים? כיצד החברה מוציאה תלושים?

תשובה:
בדר"כ החברה תתקשר עם לשכת שרות לניהול שכר העובדים. לשכת השרות תנהל את כל הקשור למשכורות העובדים, תלושי שכר, ניכויים והעברת כספים למוסדות וניהול הטבות סוציאליות.
TAX USA
מספקת את כל שרותי ניהול שכר העובדים ללקוחותיה.

 

 

שאלה:
האם החברה מחוייבת בביטוח העובדים אותם היא מעסיקה?

תשובה:
ישנם ביטוחי חובה (המחוייבים על פי חוק) וישנם ביטוחי רשות (על פי רצון המעסיק).
Worker Compensation הוא ביטוח חובה במרבית המדינות ואילו ביטוח בריאות (Health Insurance) וביטוח חיים (Life Insurance) הינם ביטוחי רשות.

במקרים מסויימים ירצה המעסיק לרכוש ביטוחי רשות עבור העובד על מנת לגייס עובדים מהשורה הראשונה.

מאמר בנושא: " כיצד לגייס את טובי העובדים בארצות הברית"
http://www.tax-usa.net/Articles/401K.htm

מאמר בנושא "ביטוח בריאות (Health Insurance) "
http://www.tax-usa.net/Articles/Health_Insurance.htm

מאמר בנושא " ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח חיים בארה"ב"
http://www.tax-usa.net/Articles/Insurance.htm

 

 

שאלה:
האם החוק מחייב ימי חופשה או מחלה לעבובדים בארה"ב?

תשובה:
ימי חופשה ומחלה מוגדרים בארה"ב על ידי המונח. PTO (Paid Time Off)  החוק בארה"ב אינו מחייב מעסיקים לזכות את העובד בימי חופשה ומחלה ולכאורה ימי PTO ינוכו משכר העובד במידה ולמעסיק אין מדיניות של paid-time-off . עם זאת מקובל להעניק לעובדים ימי חופשה / מחלה בהתאם למדיניות המקובלת בענף ובמדינה.

מאמר מקיף בנושא: http://www.tax-usa.net/Articles/PTO.htm

 

 

שאלה:
אנו מעונינים לגבש מדיניות העסקת עובדים הכוללת התייחסות לחוקים הרלוונטיים ולמדיניות החברה.

תשובה:
מעסיקים מאורגנים ממסדים את מדיניות העסקת העובדים במדריך מיוחד הנקרא
Employee Handbook. זהו כלי מרכזי בתקשורת בין המעסיק לעובד. המדריך מאגד בתוכו הסברים מפורטים לגבי מדיניות המעסיק בתחומים שונים, חובות וזכויות העובד והמעסיק, קודי התנהגות המצופים מהעובד ותחומים משפטיים רלוונטים. 

מאמר מקיף בנושא: http://www.tax-usa.net/Articles/Employee_Handbook.htm

 

 

שאלה:
האם ניתן להתקשר עם קבלני משנה במקום להעסיק עובדים בשכר?

תשובה:
בהחלט ניתן להתקשר עם קבלן עצמאי Independent Contractor. התקשרות כזו אין בה יחסי עובד מעביד והיא איינה מחוייבת בחוקי העבודה. יש לזכור כי חובת ההוכחה חלה על החברה להוכיח כי אין בהתקשרות זו יחסי עובד מעביד.

מאמר מקיף בנושא: http://www.tax-usa.net/Articles/Independent_Contractor.htm

TAX USA INC מלווה חברות ויזמים ישראלים בפעילותם העסקית בארה"ב. החברה מספקת שרותי חשבות וניהול כספים לחברות בבעלות ישראלית הפועלות בארה"ב, ניהול שכר עובדים - Payroll, תכנון ויעוץ מס לתאגידים וסיוע והכנת החברה לגיוס הון. החברה מתמחה בהכנת דוחות מס אישיים לישראלים בארה"ב.

 

 

Tax Usa Inc. 2007 | www.tax-usa.net | info@tax-usa.net | Careers

 

 

 
 

האם חברת LLC  בארצות הברית במדינת דלוור, הינה חברת אוף-שור?

לחברת אוף-שור (Offshore company) ישנן מספר מרכיבים:

1.      הגנה על נכסי הבעלים
החברה "מגנה" על בעלי המניות בעצם הגדרתה כישות משפטית נפרדת. דהיינו, בעל המניות מחויב לחברה עד גובה השקעתו ולא מעבר לכך.

2.      הקטנת חבות המס
מרבית מחוזות ה"אוף-שור" מציעים הטבת מס יחודית. במידה והחברה אינה מבצעת פעילות עסקית בתוך הטריטוריה, אזי רווחי החברה פטורים ממס.

3.      יצירת נוכחות עסקית
התאגדות כחברה בערבון מוגבל בתוספת משרד (פיזי או וירטואלי) וחשבון בנק מקנים ליזם נוכחות עסקית ראויה ליצרית התקשרויות עסקיות.

4.      שמירה על פרטיות בעלי המניות
בעלי המניות של חברת "אוף-שור" נשארים "חסויים". הרשויות אינן מחייבות לפרסם את שמות בעלי המניות כך שלא ניתן לזהות מיהם בעלי המניות של חברת "אוף-שור".

החל משנת 2007, ניצבת מדינת דלאוור (Delaware) שבארצות הברית בראש רשימת מחוזות האופ-שור (offshore) ואחריה שוויץ ולוקסנבורג. בדלאוור פועלות מעל 700,000 חברות מתוכן כ-50% נסחרות בבורסה האמריקאית או בבורסות אחרות בעולם. מדי שנה נפתחות בדלוור עשרות אלפי חברות כאשר חלק גדול מהן הינו בבעלות זרה (Non US Resident).

מדוע הפכה דלוור לטריטוריית האופ-שור הנחשקת ביותר? מכיון שדלאוור מספקת כמעט את כל האלמנטים המתבקשים מחברת אופ-שור וכל זאת במרכז הפיננסי של ארצות הברית, המשק הכלכלי הגדול בעולם ומדינה בעלת יציבות פוליטית בלתי מעורערת.

 

מהי חברת LLC (Limited Liability Company) ב-Delaware  (דלאוור) וכיצד היא דומה לחברת אופ-שור (Offshore)?

חברה מסוג LLC הינה חברה מוגבלת בערבות מבחינה משפטית, דהיינו החברה הינה ישות משפטית נפרדת מבעלי המניות שלה ואולם מבחינת שלטונות המס הינה "ישות שקופה" (pass-through-entity), דהיינו החברה אינה חייבת במס על רווחיה אלא הרווח עובר לבעלים והם אשר יהיו מחוייבים במס על ההכנסה.

 

מהי חבות המס של חברת LLC ו/או של בעלי החברה?

כל חברה בארה"ב מחוייבת בשתי רמות מיסוי, הראשונה הינה ברמת המדינה (State). המס על הרווח יחושב לפי שיעור המס של המדינה בה החברה רשומה ו/או פועלת. הרמה השנייה הינה הרמה הפדראלית (IRS INTERNAL REVENUE SERVICE). המס ברמה הפדראלית יחושב על פי שיעורי המס של רשות ה- IRS.

אחד היתרונות המהותיים של מדינת דלוור הינו ה-"פטור ממס" הקיים לחברות רשומות בדלוור אך אינן מייצרות הכנסה במדינה. דהיינו אם חברת XXX, LLC הינה חברה רשומה בדלוור אך הכנסתה נוצרת במדינה אחרת החברה תהיה פטורה ממס על ההכנסה בדלוור. במתן פטור זה, יצרה מדינת דלוור מעין "מקלט מס" או טריטורית אופ-שור.

ברמת המס הפדראלי, חברת ה- LLC תעביר את רווחיה לבעלים והם שיהיו מחוייבם במס על הרווחים. שיעורי המס יקבעו לפי סוג הבעלות: במידה והבעלים הינו חברה, שיעורי המס יהיו לפי מס חברות ואילו במידה והבעלים הינו אדם פרטי, שיעורי המס יחושבו לפי Individual Tax Rates.

 

כיצד עומדת מדינת דלוור בקריטקיונים של חברת אופ-שור?

1.      הגנה על נכסי הבעלים
LLC או CORPORATION הרשומים בדלאוור, מהווים ישות משפטית נפרדת, דהיינו מספקים הגנה משפטית לנכסיהם האישיים של בעלי המניות בדומה לחברה מוגבלת בערבות בכל טריטוריות האופשור.

2.      הקטנת חבות המס
דלאוור מקנה פטור ממס אפס מס לחברות הרשומות במדינה אך אינן פועלות בה. כך יצרה דלאוור, ברמת המדינה (לא ברמה הפדראלית) מעין מחוז אופ-שור, פטור ממס לחברות שאינן פועלות בטירטוריה עצמה.

3.      יצירת נוכחות עסקית
התאגדות כחברה במדינת דלוור הינה במהותה, הקמת חברה אמריקאית. ללא ספק, יצירת נוכחות עסקית אמריקאית מהווה יתרון משמעותי ביצירת התקשרויות עסקיות.

 

4.      שמירה על פרטיות בעלי המניות
דלוור אינה דורשת לפרסם מיהם בעלי מניות של חברת הרשומה במדינה. בעת הקמת החברה, אין צורך לספק פרטים על הבעלים או על הדירקטורים בחברה. כך, בדומה לכל חברת אופ-שור אחרת, פרטיות וחסיון הבעלים נשמרים לחלוטין.

 

חברת DELAWARE  בבעלות זרה:

" ב-2007 הסתכמו ב-2.6 טריליון דולר הפיקדונות שהפקידו במדינות ארה"ב, ובראשן דלאוור, השוכנת בחוף המזרחי, חברות ואנשים פרטיים שאינם מתגוררים בארה"ב. כך עולה מסקר של תחומי שיפוט פיננסיים ריבוניים שאת ממצאיו ניתח הארגון לקידום צדק במיסוי 'רשת הצדק במיסוי'(Tax Justice Network)." מתוך כתבת גלובס מיום נובמבר 02, 2009."

הקמת חברה אמריקאית במדינת דלאוור עשויה להקנות יתרונות מיסוי במידה ובעלי החברה מסוג LLC הינם תושבים זרים, דהיינו אינם תושבי ארצות הברית (Non US Resident). לאור זאת ניתן לראות את היקף ההשקעות של זרים בחברות שהוקמו בדלוור.

 

לסיכום, האפשרות של התאגדות כחברה בארצות הברית, במדינת דלוור מקנה יתרונות רבים לתושבי חוץ. לחברה בדלאוור תהינה תכונות רבות של חברת אופ-שור עם היתרון של נוכחות עסקית של חברה אמריקאית.

בפני תושבים זרים, עומדות מספר אפשרויות בנוגע לסוג ההתאגדות בדלאוור, LLC או CORPORATION. בטרם ההתאגדות כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום על מנת לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר לבעלי המניות.

הכותב הינו נציג חברת TAX USA המלווה חברות ויזמים ישראלים בפעילותם העסקית בארה"ב. החברה מספקת שרותי חשבות וניהול כספים לחברות בבעלות ישראלית הפועלות בארה"ב, ניהול שכר עובדים - Payroll, תכנון ויעוץ מס לתאגידים וסיוע והכנת החברה לגיוס הון. החברה מתמחה בהכנת דוחות מס אישיים לישראלים בארה"ב. 

תגים: חברה אמריקאית, חברה בארצות הברית, חברה בדלוור, חברה בדלאוור, חברת אופשור, מקלט מס, הקמת חברה, פתיחת חברה, חברה בחול, חשבון בנק בחול, הקמת חברה בחו"ל, פתיחת חברה זרה, חשבון בנק בחו"ל מישראל.

us resident offshore, Delaware company,  , , delaware llc, delaware corporation, delaware offshore company, delaware tax shelter, delaware non

 
     
 


המדריך לפתיחת חשבון בנק בחו"ל ארצות הברית

ישנן מספר סיבות לפתיחת חשבון בחו"ל:

1.      ניתוק הקשר לחברה ישראלית. חשבון חו"ל מאפשר לעסק ל"הסתיר" את עובדת היותו ישראלי במקור.

2.      גביית כספים מלקוחות בינלאומיים מהירה ופשוטה הרבה יותר. לקוחות אמריקאיים יוכלו לשלם בשקים (שני ימי סליקה) או בהעברה בנקאית מקומית (24 שעות סליקה).

3.      תשלום לעובדים, ספקים ורשויות במהירות ובעלות נמוכה באמצעות שקים או העברות בנקאיות מקומיות.

4.      קישור החשבון לפייפל, גוגל אדסנס, קליק-ואן, אמזון, קומישין ג'נקשין ואתרים אחרים

5.      תשלום און-ליין לאתרים כמו גוגל אדוורדס ו/או קניות און-ליין

6.      התקשרות עם "שותפים" למכירת אפליקציות כגון Apple, i-Tunes, ואחרים

7.      שמירה על סודיות עסקית

8.      אפשרות לפתיחת חשבון "מרצ'נט" סליקת כרטיסי אשראי בארצות הברית

 

בבאונו לבחון את האפשרות לפתוח חשבון בנק בחו"ל, עומדות בפיננו מספר אפשרויות:

  1. פתיחת חשבון בנק בארצות הברית
  2. פתיחת חשבון בנק במדינת אופשור (איי הבתולה, סיישל, קיימן, בהמס, ג'רזי)
  3. פתיחת חשבון בנק בקפריסין
  4. פתיחת חשבון בנק בשוויץ

 

האם לאזרח ישראלי ניתן לפתוח חשבון בנק פרטי בארצות הברית?

אזרח ישראלי שאינו תושב אצות הברית מוגדר מבחינת השלטונות האמריקאיים
 כ-
Non US Resident. לאחר ספטמבר 11, 2001, השלטונות האמריקאיים הקשיחו את החוקים הפיננסיים המאפשרים פתיחת חשבונות בנק ו/או חשבונות פיננסיים אחרים (השקעות, ביטוחים וכו') על מנת למנוע מגורמים שליליים לנצל את המערכת הפיננסית האמריקאית. כך נוצר מצב, שבנקים ומוסדות פיננסיים מסרבים לפתוח חשבונות פרטיים למי שאינו תושב ארה"ב בעל מספר ביטוח לאומי (Social Security Number), כתובת חוקית בארה"ב והיטוריית אשראי (Credit History).

 

האם אזרח ישראלי יוכל לפתוח חשבון בנק עסקי בארצות הברית?

על מנת לפתוח חשבון בנק עסקי (Corporate bank account) בארצות הברית, עליך להתאגד , תחילה. דהיינו עליך להקים חברה או לפתוח חברה אמריקאית. התאגדות כחברה תאפשר  פנייה לבנקים לבקשת פתיחת חשבון עסקי כאשר הבעלים אינו תושב ארה"ב (Non US Resident).

לאזרח ישראלי ישנן שתי אפשרויות בפתיחת חברה בארה"ב:
1. תאגיד מסוג Corporation
2. חברה מסוג Limited Liability Company LLC

השלבים בהקמת החברה הינם:

1.      הקמת החברה במדינה State Formation בתוך 24 שעות

2.      Resident Agent for one year כתובת משפטית במדינת ההתאגדות

3.      רישום החברה ברשות המס IRS

4.      קבלת TAX ID Number EIN לחברה

5.      ערכת מסמכים: Articles of Organization, Membership Agreement, Interest Register , Certificate Of Shares

 

 

בכדי ללמוד את נושא הקמת חברה או פתיחת חברה בארצות הברית הננו ממצליצים על קריאת המאמרים הבאים בנושא:

האם חברת LLC  בארצות הברית במדינת דלוור, הינה חברת אוף-שור?

http://www.tax-usa.net/Articles/US-Delaware-LLC-Offshore.htm


הקמת חברה
בדלוור ארצות הברית

http://www.tax-usa.net/Articles/Delaware_USA.htm

המדריך השלם להקמה וניהול עסק בארצות הברית   כל השאלות וכל התשובות  מסמך חובה ליזם הישראלי

http://www.tax-usa.net/Articles/Guide_FAQ.htm


מיסוי חברות בארה"ב:  סוגי התאגדות והשלכות מס

http://www.tax-usa.net/Articles/Corporate_Tax.htm

 

 

לאחר הקמת החברה ניתן לפנות לבנק לבקשת פתיחת חשבון עסקי. לצורך הבקשה הבנק ידרוש את המסמכים הבאים:

מהחברה:

  1. Certificate of Incorporation
  2. EIN Confirmation Letter
  3. Bylaws / LLC Operating Agreement

מבעלי המניות

  1. דרכון בתוקף
  2. הוכחת כתובת (מסמך רשמי המוראה את שם האדם והכתובת החוקית שלו)

 

האם כל בנק בארצות הברית יהיה מוכן לפתוח חשבון עסקי לחברה בבעלות זרה?

התשובה היא לא!. למעשה, מרבית הבנקים האמריקאיים יסרבו לפתוח חשבון בנק לחברה במידה והבעלים אינו תושב ארה"ב בעל SS#.

ישנו מספר מצומצם של בנקים אמריקאיים שיפתחו חשבון לחברה בבעלות זרה. חברת TAX USA מסייעת ליזמים וחברות ישראליות בהקמת חברה ו/או פתיחת חברה אמריקאית וכן פיתחת חשבון בנק עסקי בארצות הברית.

 

כיצד אנו מסייעים בהקמת חברה בארצות הברית?

חברת TAX USA מתמחה בליווי יזמים וחברות ישראליות בפעילות עסקית בארצות הברית. החברה מסייעת ליזם משלבי הקמת החברה כולל רשיום החברה בכל הרשויות והפקת "ערכת החברה" הכוללת את כל המסמכים הרלוונטיים. כחלק מהקמת החברה, ניתן יעוץ מקיף בתחומי מיסוי ותכנון מס אמריקאי וההשלכות על המיסוי הישראלי, סוג החברה ומיקומה (באיזו מדינה בארצות הברית), דרישות החוק מהבעלים והדירקטורים החברה ויעוץ עסקי רלוונטי.

 

כיצד אנו מסייעים בפתיחת חשבון בנק:

עם סיום שלב הקמת החברה, נסייע בפתיחת חשבון הבנק העיסקי כדלקמן. בתחילה, נכין בקשה תמציתית הכוללת הכרות עם העסק, הבעלים והפוטנציאל העסקי. את הבקשה נגיש לבנקים איתם אנו עובדים לצורך קבלת אישור עקרוני לפתיחת החשבון. עם קבלת האישור העקרוני, נקשר בין החברה ובין נציג הבנק, האחראי על פתיחת החשבון לתחילת תהליך פתיחת החשבון.

נציג חברת TAX USA יסייע בידי בעלי החברה להכין את הבקשה המלאה ויספק לנציג הבנק את כל מסמכי החברה הנדרשים לפתיחת החשבון.

 

מדיניות Know Your Customer תחת חוק ה- Patriot Act:

לאחר 11 בספטמבר 2001, נחקק חוק ה- Patriot Act בארצות הברית. מטרת החוק להגן מפני עורמים עויינים כגון: טרוריסטים, מלביני כספים, סוחרי סמים, סוחרי נשים ופעילות עבריינית אחרת. החוק מכביד על המוסדות הפיננסים בפתיחת חשבונות לתושבים זרים ומעביר את האחריות לבדיקת בעלי החשבון אל המוסד הפיננסי. דהיינו, במידה ובעל החשבון "גורם שלילי" המוסד הפיננסי עלול ל"הקנס" בצורה משמעותית ואף לעמוד בפני סכנת סגירה.

לאור זאת, הפעילו המוסדות הפיננסים את מדיניות ה- Know Your Customer. במסגרת מדיניות זאת, על הבנק לחקור ולעמוד על טיבה של החברה ועל זהותו המלאה של  "הנהנה העיקרי" מחשבון הבנק.

חברת TAX USA  תסייע לבעלי החברה לעמוד בדרישות מדיניות זו, ולספק לבנק את כל האינפורמציה הדרושה לצורך פתיחת החשבון.

 

האם ניתן לפתוח חשבון בארצות הברית מישראל (מהארץ)?

התשובה היא כן! לאחר שנתקבל האישור העקרוני מהבנק לפתיחת החשבון, ניתן להעביר לבנק את מרבית המסמכים באמצעות דואר אלקטרוני או פקס. את הבקשה המקורית עם אישורי החתימה יש לשלוח לבנק בדואר (רצוי דואר שליחים). כך שישראלי יכול לפתוח חשבון בנק בארצות הברית מישראל, תוך כדי שהותו בארץ. אינך צריך להיות נוכח פיזית בארה"ב לשם פתיחת החשבון.

 

 

 

מידע נוסף ניתן למצוא באתר   http://taxusaonline.com

מאמרים נוספים ניתן למצוא באתר    http://tax-usa.net

ליצירת קשר עם נציג החברה בישראל: info@tax-usa.net

ליעוץ ופרטים נוספים: +972--9-9716018

 

תגיות: חשבון בנק,חשבון בנק אופשור,חשבון בנק אמריקאי,חשבון בנק בארצות הברית,חשבון בנק בארה"ב,חשבון בנק חול,חשבון בנק חו"ל,פתיחת חשבון בנק בארצות הברית,פתיחת חשבון בנק במדינת אופשור איי הבתולה,סיישל,קיימן,בהמס,ג'רזי,פתיחת חשבון בנק בקפריסין,פתיחת חשבון בנק בשוויץ,חברה אמריקאית,חברה בארצות הברית,חברה בארה"ב,חשבון דולרים

 

Tax Usa Inc. 2007 | www.tax-usa.net | info@tax-usa.net | Careers